Çeşme,Alaçatı,İzmir turu programı

Gezilecek Yerler

Çeşme Kalesi,Çeşme çarşısı,Alaçatı,İzmir tarihi asansör,İzmir Konak meydanı,İzmir Kordon

Değerli konuklar

Bursa dan saat 02:00 civarı otobüsümüzün hareketi ile başlayan turumuz Susurluk-Akhisar üzerinden İzmire gidecektir.

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra gezimize ilk olarak Çeşme kalesi ile başlıyoruz.Rehberiniz ile Çeşme kalesini gezdikten sonra Çeşme çarşısını ve Çeşme içini gezmek için serbest zamanımız var.

Çeşme turumuzu yaptıktan sonra Alaçatı turumuz için Çeşmeden yola çıkıyoruz.Alaçatı yel değirmenleri ziyaretimizden sonra Arnavut kaldırımlar taşları döşeli dar sokaklarda Rum-Osmanlı mimarisi evleri ile meşhur Hacı Memiş mahallesine giriyoruz. Buradaki serbest zamandan sonra rehberinizin belirleyeceği saatte toplanarak İzmir Şehir turumuza hareket ediyoruz.

Yaklaşık bir saatlik otoyol seyahatinden sonra İzmir tarihi asansör ziyaretimizi yapıyor ve asansör ile 58 metre yukarı çıkıp körfez manzarası eşliğinde çay molası veriyoruz.

İzmir turumuza Konak meydanı ile devam ediyoruz.Tarihi İzmir saat kulesini ziyaret ettikten sonra İzmir tarihi kemeraltı çarşışında serbest zamanımız var.

Konak meydanından otobüsümüzün hareketi ile meşhur İzmir Kordona gidiyoruz.Atatürk heykelini gördükten sonra kordonda geziyor ve akşam saatinde belirleyeceğimiz saatte buluşarak Bursa’ya hareket ediyoruz.Tahmini dönüş saatimiz 24:00 olacaktır.